Červenec 2014

24 pravidel o přátelství podle Witch

20. července 2014 v 22:07 witch
1) KOUZLO přátelství dokáže měnit svět!

2) KOUZLO přátelství dokáže zázraky!

3) KOUZLO přátelství dokáže překonávat překážky!

4) Kouzlo přátelství dodává odvahu v nesnázích

5) Kouzlo přátelství pomáhá překonat zlé časy!

6) Skutečné přátelství nikdy nemohou zničit pomluvy

7) Přátelství je pouto, které posiluje

8) Kouzlo přátelství zažene temné mraky!

9) Kouzlo přátelství má křídla fantazie!

10) Opravdové přátelství má magickou moc!

11) Kouzlo přátelství dělá divy!

12) Na přátele by se nemělo zapomínat!

13) Pouto přátelství je pevné jako skála!

14) KOUZLO přátelství vede k nevídaným proměnám!

15) Přátelství nezná hranic!

16) Opravdoví přátelé drží vždycky při sobě!

17) Společně se svými přáteli zdoláš všechny překážky!

18) Pouto přátelství má zázračnou moc!

19) Pravé přátelství odolá všem nástrahám!

20) Opravdoví přátelé stojí při sobě v dobrém i ve zlém!

21) Přátelé ti vždycky budou oporou!

22) Opravdoví přátelé jsou vždycky tam, kde je potřebuješ!

23) Přátelství najdeš často i tam, kde ho nečekáš!

24) Opravdové přátelství je navždy!Cosplay Taranee

19. července 2014 v 16:37 taraneeJak vypadá opravdový W.i.t.c.h. slet

12. července 2014 v 10:33 zajímavosti
V tomto článku bych se chtěla plně rozepsat o jedné bývalé pravidelné akci, dříve často propagované Wiitch časopisem.

Tato akce se nazývala Witch slet. Naposled o této akci byla zmínka snad možná už jen v roce 2010, docela z mé strany mě to mrzí, protože to bylo něco jedinečného a pouze na téma Witch :)

Witch slet se vždy konal na jiném místě, tak například v Lednici nad Moravicí, Lysé nad Labem, Dětěnicích, či nejčastěji v okolí hlavního města Prahy.


A mým snem bylo vždy se alespoň jednou takového Witch sletu zůčastnit. A jednou se mi to opravdu podařilo, byla jsem na 9. sletu Witch, který se konal v Botanické zahrady v Tróji v Praze.

Cesta nebyla až tolik náročná, nicméně 3-hodinovou cestu vlakem jsem si zpříjemnila čtením právě aktuálního časopisu Witch, který jsem celý za tu cestu pročetla snad íce než 6x :)

A první dojmy? Když jsem na určené místo sletu dorazila, tak mě nejvíce překvapila ta obrovská kolona zástupu lidí, nejvíce tedy malými dětmi s dospělými (velmi mě překvapilo, že valná většina těch dětí byla ještě v kočárku!! :D )

Když jsem přišla na řadu, tak už dojem byl úplně jiný...přede mnou bylo široké prostranství, kde jsem si mohla vybrat z mnoha cest, kudy se vydat dříve... a věřte mi, opravdu jsem nevěděla kam dřív skočit.


Pamatuji si, že v každém rohu byly stánky, ať už soutěžní o Witch věcičky, tak i Witch prodejny (ty jsem si nechala až nakonec, na ně jsem se těšila nejvíc :))

Ohledně jednoho stánku, tam se pěstovala kouzelná Witch rostinka, kterou sis pak mohla odnést domů, ALE jedno vellké ale bylo, že jsi opět musela tak 20 minut čekat, než přijdeš z té velké fronty na řadu.
Dále normální soutěže, které mohou být kdekoli jinde, viz obrázek níže...


A další disciplíny byly například tyto (každý slet měl svůj originální program disciplín):
- objevování čarodějných bylinek, poznávání květů a rostlin, zdobení květináče, magický běh (ten byl mimochodem až někdy v 7hod večer, takže jsem neměla šanci se zúčastnit)

Dále byla i možnost nahlédnout zdarma do Botanické zahrady na řadu exotických motýlů, celým programem doprovázel zpěv jedné nejmenované skupiny.

A o základní- vstup byl doobrovolný, a to vždy, a jeho celkový výtěžek byl věnován lidem s určitým postižením...9 slet byl pro projekt Čumáček (pro sluchově postižené)

V poslední řadě ještě něco o prodejních stáncích...
Ceny byly opravdu nízké, dokonce nížší než bys knihu koupila na internetu...Pamatuji si, že jsem tam koupila Letní deník, Jaká je Hay Lin a Witch diář :) Z toho jsem měla největší radost. Dokonce v dalším stánku prodávali úplně všechno z Witch klubu, jak všech 25 knih, tak i všechny dárky s nimi spojené...A houby, že to v té době nebylo nikde sehnatelné a neprodejné! :D


Co říci na závěr?
Na jednu stranu jsem si splnila sen, na druhou mě slet maličko zklamal...hodně moc lidí, z toho miliony kočárků, snad jen desetina dětí měla Witch kostým (já ho měla!) Trochu mě mrzelo, že jsem se tam nemohla sejít s žádnou Witch blogařkou, buď to pro ně bylo daleko nebo domluva stála za velkou bačkoru a navíc tu ještě těch blogařek dříve nebylo..
Věcičky jsem nakoupila, některé disciplíny nestihla a pak rychle kalupem zase rychle zpátky na vlak.

A co vy? Máte také nějaké zážitky z Witch sletu? Docela by mě zajímalo, jestli tu je někdo, kdo byl třeba na nějakem - sletu, ty byly určitě bezkonkurenční (viz informace a fotografie v časopise Witch 2002-2004) Snad na 2 sletu byla i kreslířka Giada :)